Jak motivovat dítě ke sportu? Přihlašte ho na týdenní letní pohybový kurz.

Dopřejte svým dětem radost ze sportu a nových kamarádů.  Dnešní technologie a moderní doba příliš nepřispívají k tomu, aby děti sportovaly. Po škole si raději zahrají počítačové hry, nebo k zábavě využijí mobilní telefon. Kde jsou ty doby, kdy nás rodiče museli nahánět domů, protože jsme se raději s kamarády potulovali po hřišti. Dětem chybí motivace ke sportu.

Udělejte něco pro zdraví vašich dětí a pomozte jim najít cestu k aktivnímu životu.

Sport musí být zábava nikoli povinnost

Dítě musí sport chápat jako něco zábavného, ne pohyb z donucení. Pokud vaše dítě s žádným nápadem nepřichází, musíte ho trochu inspirovat a zároveň mu být dobrým vzorem. Zajděte si spolu zahrát fotbal, vyrazit na brusle nebo například na túru. I sportovní nadšení se musí budovat. Důležité je organizovat vše hravou formou, být kreativní při vymýšlení her, dát dítěti pocit vítězství a příliš netlačit, pokud o aktivitu nejeví zájem.

Prvním krokem je ukázat vašemu dítěti, že sportování je nedílnou součástí života, stejně jako jíst a spát. Pokud dítě od malička uvidí, že nazout po práci sportovní boty nebo vytáhnout kolo, je normální, stejně tak přirozeně každý den absolvuje trénink, aniž by smlouvalo, zda může zůstat doma. Bonus v podobě lepšího zdravotního stavu, kondice a poznání nových kamarádů jednou jistěocení.Aktivní můžete být i v rámci celé rodiny.Nebojte se vymýšlet činnosti, při kterých budete moct sportovat všichni pohromadě.

Oceňte snahu a úsilí zlepšovat se, před výsledky. Vyhrávat mohou jen někteří, radost z pohybu a bojovnost mohou mít všichni. Odměňte své dítě sportem. Zajděte si zaplavat nebo se jen podívat na fotbalový zápas.

Letní pohybový kurz jako vhodná sportovní aktivita

Týdenní letní pohybový kurz může být skvělý začátek, jak vaše dítě zabavit v období prázdnin.
Pohybové letní kurzy jsou zaměřené na všestranný vývoj mladých sportovců. Děti budou rozdělené do malých skupinek podle věku.Těšit se mohou na cvičení s pomůckami, veslařských trenažérech, či s vlastní váhou. Čeká je spousta běhání, skákání a skupinových cvičení. Lekce vedené profesionály ve formě zábavných hervzbudí zájem i u největších „peciválů“.

Máte dítě ve věku 5 – 15 let ? Neváhejte a přihlaste ho na nově otevřený letní pohybový kurz v New Park. Místo si může zamluvit už teď na emailové adrese info@newpark.cz nebo na telefonním čísle 607 025 595. Lekce budou probíhat každý všední den v červenci a srpnu od 8:30 – 11:30 hod.

A co sebou? Boty, ve kterých se dá běhat a sportovní pohodlné oblečení. Pití dostane každé dítě zdarma.:)


Zkušený rodič ví, že dítě, které má dostatek pohybu, doma méně zlobí.