Co je CrossFit?

Dělají to všichni – staří, mladí, kluci, holky… Ale co to vlastně je ten CrossTraining, kterého mají v poslední době všichni plnou pusu? Došlo nám, že pokud vás nebere čtení odborných článků v angličtině, je docela těžké najít o tomto sportu nějaké informace. A tak jsme se rozhodli pro vás připravit něco o jeho historii a o tom, co ho dělá jedinečným a proč byste si ho měli zamilovat taky.

Jak to všechno začalo?

CrossTraining je fitness program vyvinutý v roce 1995 bývalým gymnastou a trenérem Gregem Glassmanem v Santa Cruz v Californii. G. Vytvořil program, který byl speciálně navržen pro zlepšení zdraví. Dle Glassmana zdatný atlet zvládá všechny hlavních fyzické dovednosti. Takže má nejenom výdrž, ale i sílu, rychlost, obratnost, koordinaci a flexibilitu. S tímto základem se může účastnit jakékoliv sportovní disciplíny od běhu maratonu až po zápas v ringu.

Základní principy cvičení

CrossTraining jsou neustále rozvíjející se funkční pohyby prováděné při vysoké intenzitě. Každý pohyb odráží nejlepší aspekty gymnastiky, vzpírání, běhu, veslování a další. Intenzita každého pohybu je nezbytná pro výsledky, neboť je měřitelná. Tréninky nejsou postavené na stále stejných cvicích, naopak se snaží vhodně kombinovat zapojení různých svalových partií.

“Program pomáhá překonat fyzické překážky každodenního života, jako může být například chůze do schodů, doběhnutí autobusu, či nošení těžkých nákupních tašek.“

Jde o vyšší výkon v co nejkratším čase. Čím vyšší je výkon, tím intenzivnější je úsilí. Je také primárním silovým a kondičním programem pro mnoho policejních akademií, vojáků, speciálních jednotek, bojových sportovců a stovky elitních a profesionálních atletů po celém světě.

„V New Parku nás velmi těší, že u nás trénují i brněnští fotbalisté, basketbalisté, rugbysté, studenti a zaměstnanci Univerzity obrany Brno, hasičský sportovní tým DragerFireLions – Czech combat team, policisté české republiky, či přední zápasníci MMA české republiky a mnoho dalších.“

CrossTraining tvoří komunitu lidí, kde klíčovou složkou je cvičení společně.Proto je CrossTraining tak účinný a existuje síť jeho pobočekpo celém světě. Využívá přátelství, soutěživosti, zábavy ve sportu a hry.

V celosvětovém měřítku existuje více než 13 000 licencovaných poboček a toto číslo stále roste. Běží nezávisle na základě pověření školitelů CrossTraining. Tyto pobočky vám poskytnou jak program tréninku, tak technické znalosti, vybavení, motivaci a vše, co potřebujete, abyste získali všechny výhody programu CrossTraining.

„Náš program je navržen tak, aby se dal upravit pro kohokoliv nezávazně na zkušenosti. Stále se však díváme na bezpečnost našich klientů a každý nový klient, který se rozhodne CrossTraining vyzkoušet, musí projít přípravným kurzem On Ramp.

„Když jsme se zeptali v New Park, co pro Vás znamená CrossTraining, odpovědi nás motivovaly pokračovat v tom, co děláme. A co že jste nám odpověděli na naši otázku?“

„CrossTraining je životní styl, dělá nás šťastným, silnějším, dělá nás lepším člověkem, spojuje a vytváří z nás rodinu a přátele. Je to sport, challenge, milujeme ho, je to něco neuvěřitelného, je emociální, jiný, vysoký level s jasným cílem, pohání mě dopředu, ukazuje nám progres, tvoří jeden tým a utváří komunitu.

„SILNÍ SPOLU“
Děkujeme